Rama publikon momente nga stërvitja e përbashkët ushtarake “Defender 21”: Mbreslënëse!

22/05 14:52
Credits to Apollon TV
Rama publikon momente nga stërvitja e përbashkët ushtarake “Defender 21”: Mbreslënëse!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në “Facebook” momente të stërvitjes ushtarake “Defender Europe 21”, duke i cilësuar si mbreslënëse.

Rama thotë se trupat shqiptarë vihen në provë për shpejtësinë e reagimit, ku thekson rëndësinë e bashkëpunimit mes Forcave Ajrore dhe atyre Speciale.

“Defender 21 Europë” teston gatishmërinë e FA për operacionet e kërkim-shpëtimit.Trupat shqiptarë vihen në provë për shpejtësinë e reagimit bashkëpunimin mes forcës ajrore dhe atyre speciale dhe aftësinë për të lokalizuar në  kohë të lënduarin dhe dhënien e ndihmës së parë”,shkruhet në videon e postuar nga Rama.

https://fb.watch/5EJQtTBDsf/

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.