Rama i vuri gishtën tokës së tyre për të ndëtuar spitalin ”turk”, fermerët e Fierit dalin në protestë

11/01 9:51
Credits to Apollon TV
Rama i vuri gishtën tokës së tyre për të ndëtuar spitalin ”turk”, fermerët e Fierit dalin në protestë

Banorët e fshatit Daullas në Fier kanë dalë paraditen e sotme në protestë, për shkak se kundërshtojnë që spitali i ri i Fierit të ndërtohet në tokat e tyre. 

Mësohet se toka që u inspektua nga kreu i qeverisë Edi Rama këtë fundjavë, dhe u përcaktua si zona ku do të ndërtohet spitali është në pronësi të 10 fermerëve. Këta fermerë shprehen se kanë marrë kërcënime të ndryshme gjatë këtyre ditëve, ndërsa kundërshtojnë dhënien e tokës për ndërtimin e spitalit.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.