Raketa që la pa frymë gjysmën e botës bie në Oqeanin Indian

09/05 11:49
Credits to Apollon TV
Raketa që la pa frymë gjysmën e botës bie në Oqeanin Indian

Sipas të dhënave, pjesë të raketës hynë në atmosferë të dielën në rreth orës 02:24.

Komanda Hapësinore e SHBA.-së përmes një deklarate konfirmoi se raketa Long March-5b kishte rënë pranë Gadishullit Arabik, pa saktësuar nëse mbetjet ranë në ujë apo tokë.

Prej disa ditësh shumë vende të botës kaluan në gjendje gatishmërie pasi trajektorja e pasaktë e raketës mund të godiste dhe zona të qytetëruara.

Raketa Long March 5B u nis nga ishulli kinez i Hainan më 29 prill dhe transportonte modulin Tianhe, i cili kishte furnizime për ekuipazhin kinez në stacionin hapësinor.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.