Qarkullonte me armë, arrestohet 29-vjeçari palestinez në Tiranë

04/04 7:21
Credits to Apollon TV
Qarkullonte me armë, arrestohet 29-vjeçari palestinez në Tiranë

Një 29-vjeçar është arrestuar nga Policia e kryeqytetit pasi u kap në flagrancë me armë zjarri pa leje.

Sipas njoftimit të Policisë, shtetasi palestinez me ininciale A.D  është arrestuar në rrugën “Bruzi” në zonën e Laprakës pasi gjatë kontrollit I është gjetur një armë zjarri pistoletë.

Ndërkohë, materialet  iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

Njoftimi i plotë:

Policia godet një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje.

Qarkullonte me armë zjarri me vete, kapet dhe arrestohet në flagrancë 29-vjeçari.

Sekuestrohen një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Sherbimet e Komisariatit të Policisë Nr.3 në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për një shtetas që po qarkullonte me armë zjarri me vete, kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit palestinez : A. D., 29 vjeç.

Ky shtetas u kap në rrugën “Bruzi” në zonën e Laprakës, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar iu gjet dhe iu sekuestrua një armë zjarri pistoletë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.