Publikohet LISTA E PLOTË e kandidatëve të PD-së për zgjedhjet e 25 prillit (EMRAT)

08/03 21:27
Credits to Apollon TV

Kryetari i PD-së është duke zhvilluar ende mbledhjen me Kryesinë e PD-së, ku janë propozuar dhe renditur emrat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit, që do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Burime për mediat bëjnë me dije se emrat e mëposhtëm janë emrat që ka vendosur Basha, Kryesia dhe Këshilli Kombëtar e që do të jenë ekipi i cili do të garojë më 25 prill 2021.

Tiranë

Lulzim Basha

Jorida Tabaku

Afred Rushaj

Albana Vokshi

Sali Berisha

Agron Shehaj

Fatmir Mediu

Grida Duma

Shpëtim Idrizi

Belind Këlliçi

Vangjel Dule

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka

Orjola Pampuri

Aldo Bumçi

Ivi Kaso

Oriela Nebiaj

Gent Strazimiri

Çlirim Gjata

Mirela Tabaku

Aleat

Enkeleda Sallaku

Aleat

Dorian Teliti

Arjana Çela

Aleat

Aleat

Taulanta Jupi

Aleat

Lediana Fratari

Aleat

Aleat

Aleat

Mimoza Hajdarmataj

Gentian Muça

Mirash Shkodra

Kukës

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Shyrete Koka

Admir sinemati

Demush Kastrati

Vjollca Omuri

Gjirokastër

Tirian Shehu

Roland Bejko

Entela Shehaj

Kosta Barka (PDBNJ)

Myzafer Elezi

Johana Qerollari

Bajram Hysa

Dibër

Xhelal Mziu

Kreshnik Çollaku

Dhurata Çupi

Edmond Isaku

Luan Haka

Irini Shehu

Shaban Izvira

Denisa Vata

Jeton Kaloshi

Berat

Tomor Alizoti

Kasem Mahmumataj

Afërdita Pushi Gjini

Bujar Hoxhaj

Pëllumb Nako

Alketa Mukavelati

Ardit Benja

Denis Sahatçiu

Ermira Bullari Arizi

Muharrem Hoxhaj

Shkodër

Helidon Bushati

Emilia Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli

Zef Hila

Ludovik Hasanaj

Bardh Spahia

Nard Ndoka

Izmira Ulqinaku

Aldo Gega

Arben Gjuraj

Helga Sallaku

Hil Kola

Ermira Çobaj 

Elbasan

Gazment Bardhi

Flutura Açka

Lefter Gostenja

Dashnor Sula

Eugen Isai

Zheni Gjergji

Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Lumturi Hasa

Durim Çekrezi

Ibrahim Sako

Gladiola Çala

Anila Bishqemi

Ardian Zeneli

Mehdi Shehu

Erlind Gurra

Aleat

Megi Balliu 

Fier

Enkeled Alibeaj

Eralda Tase Bano

Saimir Koreshi

Luan Baci

Leonard Karaj

Ilda Dhori

Agron Kapllanaj

Aleat

Luljeta Sejko

Aleat

Ndriçim Bali

Alketa Luga

Dilaver Kamberi

Edmond Çepele

Elisabeta Rredhi

Jakup Beqiri

Ledio Kastrati

Heriselda Prishta

Roel Zoga

Leonard Feleqi

Ardian Ferro

Edi Nushi

Ledia Shehu

Korçë

Edmond Spaho

Sorina Koti

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Salaudin Jakupllari

Marjeta Halili

Andrea Mano

Alfred Gega

Suela Myrtellari

Anila Hysenbegasi

Arben Kambo

Nikollaq Doku

Landi Gusho

Kiço Tane

Aleat 

Vlorë

Bujar Leskaj

Ina Zhupa

Fatjon Veizaj

Arber Agalliu

Gëzim Ademaj

Nada Daullja

Jolio Dine

Julin Zoto

Nada Meçorapaj

Aleat

Athird Hoxhaj

Alta Azizi

Lorenc Danaj

Aleat

Edmon Fetahu

Manjola Cikuli

Hysni Sharra

Ilir Gunbardhi

Afrovita Dhimojani

Lezhë

MarK Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Zef Gjoka

Roza Hila

Gjovalin Lasku

Salvator Kaçaj

Aleat

Albert Melyshi 

Durrës

Edi Paloka

Agron Duka

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferi

Andia Ulliri

Igli Cara

Rezart Tusha

Manjola Luku

Aleat

Agim Baçi

Blerina Reci

Selman Tema

Erzen Laçi

Riselda Kalia

Aulon Kalaja

Artion Bajramaj

Arjeta Keci

Armand Brahimaj

Ivo Jorgoni

Edlira Devolli

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.