Protestuesit i vene flaken Ish Bllokut, godasin me sende të forta policinë, ata kundërpërgjigjen me gaz lotsjellës dhe

10/12 18:47
Credits to Apollon TV
Protestuesit i vene flaken Ish Bllokut, godasin me sende të forta policinë, ata kundërpërgjigjen me gaz lotsjellës dhe

Disa prej të rinjve mbajnë shkopinj dhe sende të forta në duar, ndërsa policia e shtetit është shpërndarë në zona të ndryshme dhe përpiqet të shpërndajë turmat me anë të gazit lotsjellës dhe makinave ujëhedhëse.

Një pjesë e protestuesve që vijojnë revoltën për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha janë pozicionuar në zonën e ish-Bllokut, ku i kanë vënë flakën koshave të plehrave në mes të rrugës duke bllokuar qarkullimin e automjeteve.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.