Protestat për Klodjan Rashën/ Meta ‘vë në lëvizje’ Ultrasit e ‘Tironës’, kërkesë publike të atit: Mos ndërhyni te kauza e shqiptarëve, letra juaj sikur e ka bërë qeveria

13/12 17:31
Credits to Apollon TV

Tifozët e skuadrës së Tiranës, të ashtuquajtur “Capital Creë” i kanë dërguar një letër të hapur babait të Klodjan Rashës, ku i kërkojnë të mos ndërhyjë që të dnalet protesta pasi kjo kauzë është tashmë e gjithë shqiptarëve.

Ky grupim tifozësh, të cilët kanë qenë në mënyrë të vazhdueshme pjesë e protestave këto ditë, në fakt më shumë njihen për mbështetje të tyre të politikës së opozitës dhe konkretisht Ilir Metës se sa tifozë të futbollit, pasi edhe në stadiume thirrjet e tyre më së shumti janë politike. Ato janë aktivë në zonën e Bllokut dhe afër Presidencës. Kjo të lënë të kuptosh se ato po përdoren nga presidenti Meta për qëllime politike, akuza që më herët janë thënë edhe nga kryeministri Rama se dhuna e të miturve vjen si rezultat i përdorimit të tyre nga Ilir Meta dhe Sali Berisha. Pikërisht falë këtyre lidhjeve të ngushta, ishte dhe një nga arsyet  pse Presidenti Ilir Meta u përfshi në skandalin me dhënien e nenshtetesise për  8 ore futbollistit Cobbina

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.