Protesta në Tiranë, Balla: Sa kohë PD drejtohet nga Berisha vizioni do të jetë vandalizmi! Lulzim Basha ku je futur?

10/12 20:50
Credits to Apollon TV

Teksa protesta ka agravuar në dëmtimin e disa prej institucioneve në Tiranë, kreu i grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla ka reaguar për dëmtimin e selisë së PS-së.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka drejtuar gishtin nga opozita si përgjegjës për dhunën e ushtruar nga ana e protestuesve.

“Sa kohë Sali Berisha të drejtojë PD, kjo parti do të ketë vizion rremujen, program vandalizmin dhe ekip katrahuren! Lulezim Basha ku je futur? Dil dhe distancohu nga dhuna apo s’e ben dot, s’ke faj! Sepse je ti pjese e organizimit te dhunes bashke me Moniken e me Ilirin, teksa derguat FRPD tende dhe ca nga ata te tiganit te Jales te godisnin me gure seline e Partise Socialiste”, shkruan Balla.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.