Protesta edhe në Berat, me dhjetra të rinjë janë mbledhur përpara policisë.

10/12 16:56
Credits to Apollon TV

Edhe te rinjte e forumit rinor te partise demokratike ne Berat te shoqeruar dhe nga dhjetera qytetare, po protestojne me pankarta ne duar, me thirrjet per drejtesi , per 25- vjecarin e vrare nga policia , Klodian Rasha.

Ne keto momente te rinjte e Beratit , jane duke marshuar ne rruget e qytetit, duke kerkuar drejtesi per Klodian Rashen. Kryetari i partise demokratike, dega Berat, Gazment Azisaj, eshte shprehur se protestat do te vazhdojne deri ne zbardhjen e plote te kesaj ngjarjeje, nderkohe qe kryeministri Rama e ka firmosur tashme , vendimin per largimin e Sander Lleshaj.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.