Prokuroria ka nisur proçedimin nè gjèndje tè lire pèr shtetasin me iniciale V.N

01/09 16:17
Credits to Apollon TV
Prokuroria ka nisur proçedimin nè gjèndje tè lire pèr shtetasin me iniciale V.N

Prokuroria ka nisur proçedimin nè gjèndje tè lire pèr shtetasin me iniciale V.N
Banues nè fshatin Grabian tè bashkise Divjakè.Pasi pèr shkak se ka ndezur zjarr nè tokèn ne pronsi tè tij èshtè diegur njè siperfaqe toke mebarishte dhe me shkurre.Dhe si pasojè èshte diegur njè sipèrfaqe e konsiderushme me kulturèn e ullirit nè pronèsi tè disa shtetèsève tè tjerè.Ndèrkoh matrialet procedurjale i kaluan prokurorisè pranè Gjykatès sè shkallès sè parè tè juridiksionit tè pèrgjithshèm Fier pèr veprime tè mè tejshme.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.