Prej disa ditësh i vdekur në banesë, gjendet i pajetë 78 vjeçari në Durrës, babai i biznesmenit që u vra në atentat me 4 plumba (EMRI)

21/02 17:35
Credits to Apollon TV
Prej disa ditësh i vdekur në banesë, gjendet i pajetë 78 vjeçari në Durrës, babai i biznesmenit që u vra në atentat me 4 plumba (EMRI)

Një 78 vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në Durrës, ku kanë qenë të afërmit e tij ata që e kanë gjetur të pajetë, pasi i kishin telefonuar disa herë.

I moshuari është Bajram Cani dhe dyshohet se ka dnërruar jetë prej ditësh, por vetëm sot është gjetur nga të afërmit.

Bajram Cani është i ati i biznesmenit Plarent Canaj, i vrarë në një atentat mafioz disa vite më parë, ku dy perosna të maskuar që lëviznin me motorr qëlluan në drejtim të tij dhe u larguan me shpejtësi nga vendi i krimit.

78 vjeçari prej vitesh dilte nëpër emisione dhe kërkonte drejtësi për djalin e tij, ndërsa pista kryesore e hetimeve për vdekjen e biznesmenit ishte për larje hesapesh nga e kaluara e tij në shtetin italian, por nuk u përjashtua as ndonjë konflikt pronësie për tokën ku po ndërtohej pallati.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.