Prag tragjedie në Kuçovë, 37-vjeçari tenton të vrasë nënë dhe motrën, i mban peng për dy orë (EMRI)

17/08 20:16
Credits to Apollon TV
Prag tragjedie në Kuçovë, 37-vjeçari tenton të vrasë nënë dhe motrën, i mban peng për dy orë (EMRI)

Policia ka parandaluar atë që mund të ishte një tragjedi në Kuçovë këtë të enjte. Sipas informacioneve paraprake, 37-vjeçari Gjergji Salla mbajti peng për dy orë motrën dhe nënën e tij, duke i kërcënuar se do t’i vriste me thikë.

Ngjarja ndodhi në lagjen “1 janari” në Kuçovë, ku policia ka negociuar rreth një orë me 37-vjeçarin pas njoftimit nga banorët e zonës, e më pas ka mundur ta neutralizojë. Mësohet se Gjergji Salla ishte me probleme të shëndetit mendor. Dy javët fundit ai kishte refuzuar t’i pinte ilaçet dhe shpesh herë shfaqte agresion ndaj familjarëve të tij.

Nëna dhe motra kanë marrë ndihmën e parë mjekësore dhe ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore.Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të incidentit.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.