Posta fluks pakosh ushqimore nga familjaret per te denuarit ne Fier

24/12 11:37
Credits to Apollon TV
Posta fluks pakosh ushqimore nga familjaret per te denuarit ne Fier

Posta Shqiptare ne Fier ne kete fundviti perballet pervec sherbimeve te shtuara prej pandemise me dergimin e pakove postare por tani edhe me qindra pako ushqimore per personat qe vuajne denimin ne burgun e sigurise se larte ne Fier.

Pakot vijne nga te gjitha rrethet e shqiperise per te afwrmit e tyre te denuar . Sipas shefit te sherbimit ne Posten Shqiptare ne Fier Alfredo Canaj cdo dite jane me qindra pako qe duhet ti dergojme ne burgun e Fierit dhe per kete ka nje kosto me te larte por edhe veshtiresi pasi mjetet qe disponon posta shqiptare jane te vogla nderkohe qe sasia dhe madhesia e pakove eshte me e madhe.

Duke qene se jemi ne prag te festave te fundvitit po perballemi me nje dyfishim te fluksit. Pervec kesaj situata behet me e veshtire duke qene se ka nje fluks te pakove per qytetaret.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.