Policia : Ndaluam një prej autorëve, u përplas fizikisht me kambistin dhe efektivët, dy të tjerët u larguan me automjet

11/01 9:26
Credits to Apollon TV
Policia : Ndaluam një prej autorëve, u përplas fizikisht me kambistin dhe efektivët, dy të tjerët u larguan me automjet

Policia ka dhënë informacion zyrtar lidhur me grabitjen e kambistit në Korçë. Sipas Policisë tre persona nën kërcënimin e armës i vodhën kambistit Shefqet Muço një sasi lekësh para banesës së tij.

Policia reagoi menjëherë duke ndaluar një prej autorëve, i cili mbeti i lënduar nga përplasja fizike me kambistin dhe efektivët.

Dy autorët e tjerë u larguan me një automjet bashkë me sasinë e lekëve.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.01.2021, rreth orës 06:10, në lagjen nr. 1, në rrugën e “Bilbilave”, Korçë, tre persona dyshohet se nën kërcënimin e armës i kanë vjedhur me dhunë shtetasit Sh. M., me profesion kambist, një sasi lekësh para banesës së tij.

Reagimi i menjëhershëm i Policisë, bëri të mundur ndalimin e njërit prej autorëve të dyshuar të ngjarjes, i cili ndodhet aktualisht për ndihmë mjekësore në Spitalin e Korçës, pasi ka marrë lëndime gjatë përplasjes fizike me kambistin dhe forcat e policisë, ku ka tentuar të shmangë kapjen nga ana e tyre.

Ndërsa po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të tjerë, të cilët kanë mundur të largohen me shpejtësi nga vendngjarja me një automjet.

Nga ana e Policisë janë ngritur pika kontrolli, po bëhet krehja e zonës si edhe po kryhen veprime të tjera hetimore, të cilat do të ndihmojnë në zbardhjen e sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.