POLICIA E KA NDALUAR PROTESTËN PARA KRYEMINISTRISË,META: MË 6 DHJETOR NË BULEVARD

29/11 19:05
Credits to Apollon TV
POLICIA E KA NDALUAR PROTESTËN PARA KRYEMINISTRISË,META: MË 6 DHJETOR NË BULEVARD

Shqipëria përkujton sot 29 Nëntorin, 78-vjetorin e Çlirimit nga forcat fashiste italiane e gjermane. Presidenti Bajram Begaj, kryeparlamentarja Lindita Nikolla etj, kanë zhvilluar homazhe në përkujtim të Ditës së Çlirimit. Ata kanë vendosur kurora me lule në memorialin “Nënë Shqipëri” te Varrezat e Dëshmorëve. Ndërkohë Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta zhvilloi sot një komunikim për mediat pas homazheve të zhvilluara tek ‘Varrezat e Dëshmorëve’, ku ka folur edhe për protestën e 6 dhjetorit. Meta eshte shprehur se është njoftuar një manifestim pro-europian që gjithë Shqipëria dëshiron të japë mesazh mirënjohjeje dhe për të nxitur Shqipërinë të ecë ne rrugën e integrimin europian dhe procesit të Berlinit.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.