Policia arreston vëllezërit në Elbasan, në banesë u sekuestrohen armë zjarri (EMRAT)

23/03 21:28
Credits to Apollon TV
Policia arreston vëllezërit në Elbasan, në banesë u sekuestrohen armë zjarri (EMRAT)

Policia e Elbasanit në bashkëpunim me RENEA-n dhe FNSH-në ka zhvilluar një operacion blic në qytetin e Elbasanit.

Efektivët kishin informacione se në një “fast-food” në anë të bulevardit kryesor kishte persona të përfshitë në veprimtari kriminale. Gjatë operacionit të befasishëm kanë rënë në pranga vëllezërit Erzen dhe Gëzim Mane.

Të arrestuarit janë të skeduar nga policia si shpërndarës të lëndëve narkotike, ndërkohë që nga kontrolli në banesë u janë gjetur 2 armë zjarri, të cilat janë sekuestruar në cilësinë e provës material.

Kujtojmë se kontroolle të befasishme ka patur edhe në qytetin e Durrësit, pas ngjarjes së 4 ditëve më parë ku u ekzekutua në një atentat Mond Çekiçi.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.