Petro Koçi: Përdorimi politik i adoleshentëve në protesta të dhunshme ,akt tronditës

15/12 13:00
Credits to Apollon TV
Petro Koçi: Përdorimi politik i adoleshentëve në protesta të dhunshme ,akt tronditës

Kreu i PS Fier Petro Koci ka reaguar perseri mbi protestat e dhunshme te zhvilluara ne vend duke i konsideruar ato si akt trondites dhe te paskrupullt.

Duke marre shkak nga nje takim i zhvilluar me organizatat socialiste si dhe me qytetare te ndryshem ne Fier Koci ka shprehur tronditje te thelle ne vetvete per cka po ndodh me te rinjte qe jane perfshire ne keto akte.

Nderkohe qe nuk ka lene pa akuzuar edhe nxitesit qe fshihen pas ketyre akteve dy forcat politike PD dhe LSI

postimi i plote i Kreut te PS Fier Petro Koci

Nje takim mbreme me bashkekryetare gra dhe vajza te OS te Rajonit nr 2:
“Ngjarjet e fundit, dhe sidomos perdorimi politik i adoleshenteve per dhune me ka tronditur. Sidomos per faktin qe grate e PD dhe LSI nuk reaguan kunder kesaj. Me keqardhje konstatoj se vajzat dhe grate qe hyjne si normale ne LSI psh perfundojne duke perdorur fjalor burrash te rendomte.
LSI eshte me e paskrupullta ne bote si parti.
Tashme eshte veteshpallur bashkepunetore e fashizmit te Berishes.”

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.