Për të tetin vit radhazi, kjo linjë ajrore zgjidhet më e mira në Europë

27/06 15:04
Credits to Apollon TV
Për të tetin vit radhazi, kjo linjë ajrore zgjidhet më e mira në Europë

Për të tetin vit radhazi, Turkish Airlines është shpallur linja ajrore më e mirë në Evropë, sipas rezultateve të agjencisë së klasifikimit të trafikut ajror Skytrax.

Kompania mori gjithashtu çmime për Kateringun më të mirë të Klasit Ekonomik, Linja ajrore më e mirë në Evropën Jugore dhe Vendin më të mirë të Klasit Ekonomik në Evropë në World Airline Awards.

Sondazhi përfshiu përgjigje nga mbi 20 milionë përdorues të shërbimit.

Çmimet, të njohura si “Oscars e industrisë së aviacionit”, u shpallën në një aktivitet të mbajtur në Muzeun Ajror dhe Hapësinor të Parisit.

Në çmime, Qatar Airways humbi titullin e linjës ajrore më të mirë në botë në vitin 2023 nga Singapore Airlines dhe zuri vendin e dytë.

All Nippon Airways e Japonisë ishte linja ajrore e tretë më e mirë në botë, Emirates ishte e katërta dhe Japan Airlines e pesta.

Turkish Airlines u ngrit një vend për t’u bërë linja e gjashtë më e mirë ajrore në botë nga mbi 325 linja ajrore të përfshira në rezultatet e sondazhit.

Turkish Airlines u rendit si marka e tetë më e fortë e linjave ajrore në botë, sipas një sondazhi të majit nga konsulenca e vlerësimit dhe strategjisë Brand Finance.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.