Pasditja dhe nata sjellin temperatura të ulta, mësoni si do jetë moti sot

12/02 6:58
Credits to Apollon TV
Pasditja dhe nata sjellin temperatura të ulta, mësoni si do jetë moti sot

Parashikohet që pasditja dhe nata të sjellin rënie të temperaturave dhe për pasojë pjesa me e madhe e vendit tonë rrezikon të përfshihet nga reshjet e dëborës.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit do të vijojnç të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -9°C deri në 9°C.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar ne det dallgëzim 5 ballë.

Rajoni dhe Europa

Temperatura ekstremisht të ulta dhe reshje dëbore kanë përfshirë Europën Jugore POR edhe atë Lindore. Ndçrsa kthjellime dhe ngrica do të ketë pjesa tjetër e kontinetit. Konkretisht: Veriu, Qendra dhe Gadishulli Iberik.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.