Pas arrestimit nga SPAK, Edi Rama shkarkon MENJËHERË kreun e Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe

07/07 16:27
Credits to Apollon TV
Pas arrestimit nga SPAK, Edi Rama shkarkon MENJËHERË kreun e Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar kryetarin e Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe.

Vendimi është marrë dje me propozim të Ministrit të Brendshëm dhe është publikuar sot në Fletoren Zyrtare. “Vendimi i Këshillit të Ministrave nr.407, datë 06.07.2021, “Për shkarkimin nga detyra të kryetarit të Bashkisë Lushnjë, z.Fatos Tushe.

Vendimi është marrë pass arrestimit të kryetarit të Bashkisë nga SPAK dhe policia e shtetit, pas hetimeve dhe dyshimeve për abuzime me tenderat publikë, ku bëhet fjalë për 240 milionë lekë të vjetra tender për kanalin ujitës në një fshat të Lushnjës. Tushe akuzohet për “shpërdorim detyre në bashkëpunim”.Screenshot 3 12

 

Screenshot 4 13

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.