Parashikimi i motit: Sot, priten reshje shiu në veri dhe në qendër të vendit; në lartësitë mbi 800m do ketë dëborë

19/03 6:24
Credits to Apollon TV
Parashikimi i motit: Sot, priten reshje shiu në veri dhe në qendër të vendit; në lartësitë mbi 800m do ketë dëborë

Sot moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash. Reshjet e izoluara të shiut do të jenë prezente gjatë mesditës me intensitet të ulët, dhe do të përfshijnë veriun e qendrën e vendit. 

Dëborë e dobët parashikohet në lartësitë mbi 800m në veri, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Era parashikohet të fryjë verilindje-perëndim e lehtë e hera-herës mesatatre kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Valëzimi në dete do jetë i forcës 4 dhe 5 ballë. Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore -3°C deri në 9°C;

– zonat e ulëta 1°C deri në 14°C;

– zonat bregdetare 3°C deri në 14°C.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.