Parashikimi i motit/ Diell dhe rritje temperaturash, por fundjava vjen me surpriza

27/11 6:45
Credits to Apollon TV


Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Por fundjava vjen me surpriza, ku të dielën pritet ulje e ndjeshme temperaturash dhe reshje në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë në vlerat minimale, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 00°C në 08°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 16°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 18°C.

Era do të fryejë në drejtim Verior-Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë i ulët.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të Shqipërisë

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.