Parashikimi i ekspertëve: Këtë verë mund të fluturojmë ku të duam, vaksinimi do ndihmojë në hapjen e kufijve

09/01 19:13
Credits to Apollon TV
Parashikimi i ekspertëve: Këtë verë mund të fluturojmë ku të duam, vaksinimi do ndihmojë në hapjen e kufijve

Ekspertët e industrisë së udhëtimit kanë bërë një parashikim premtues për sa i përket hapjes së kufihve në verën e këti viti.

Sipas tyre vaksinimi i popullsisë do të ndihmojë shumë në hapjen e kufijve, pasi numri i rasteve të reja do të bjerë dhe kjo do të sjellë normalizim të situatës.

“Unë jam shumë i sigurt që në fillim të majit e tutje të gjithë do të jemi në një botë shumë më të mirë.”,-tha Paul Charles, themelues dhe CEO i “The PC Agency”, këshilluese udhëtimi me qendër në Londër.

Vitin që lamë pas udhëtimet me avion ishin të bllokuara për disa muaj, duke bërë që shtetet të humbnin shumë të ardhura nga turistët, të cilët u detyruan që t’i kalojnë pushimet verore në karantinë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.