Nje vater zjarri ka marre permasa masive ne kodrat midis Radostines dhe Shendellise ne Fier

06/09 17:04
Credits to Apollon TV
Nje vater zjarri ka marre permasa masive ne kodrat midis Radostines dhe Shendellise ne Fier

Nje vater zjarri ka marre permasa masive ne kodrat midis Radostines dhe Shendellise ne Fier. Zjarri eshte pikasur mesditen e sotme nga banoret e zones te cilet kane njoftuar sherbimet zjarrfikese. Fillimisht flaket kane perfshire bimesi dhe me pas te favorizuara edhe nga era jane perhapur me shpejtesi ne parcelat me ullinj. Aktualisht ne vendngjarje ndodhen 4 zjarrfikese te Fierit , nje mjet zjarrfikes i Rroskovecit dhe nje i kompanise Albpetrol te cilat i jane bashkuar aksionit per neutralizimin e flakeve. Flaket jane duke iu afruar zones pyjore nderkohe qe terreni i veshtire e ben te pamundur nderhyrjen e zjarrfikesve.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.