Nje proteste paqesore eshte zhvilluar rreth ores 20:00 ne qytetin e Vlores ne nder te Klodian Rashaj i riu 25 vjecar qe u vra nga policia mbremjen e djeshme.

09/12 20:36
Credits to Apollon TV

nje proteste paqesore eshte zhvilluar rreth ores 20:00 ne qytetin e Vlores ne nder te Klodian Rashaj i riu 25 vjecar qe u vra nga policia mbremjen e djeshme. protesta ka nisur nga Gjykata e rrethit gjyqsor Vlore dhe ka marshuar drejt sheshit te flamurit. Nje grup te rinjsh kane ngritur zerin per drejtesi dhe kane kerkuar vetem drejtesi dhe heqjen e ministrit te drejtesise Sander Lleshaj . Ata jane shprehur se kjo ishte nje vrasje makaber dhe neser mund tu ndodh dhe atyre ! Klodian Rashaj ishte nje qytetar i thjeshte i cili doli pas ores 22:00 duke thyer rregullat e karantinimit per te pire te bler nje pakete cigare dhe nuk u kthye me ne shtepi pasi nje polic i patrulles Shqiponja qelloi mbi te duke i shkaktuar vdekjen e menjehershme. Te rinjte kane kerkuar ne menyre te perseritur heqjen e ministrit te drejtesise Sander Lleshaj dhe nese ai nuk jep dorheqjen ata do te vazhdojne te protestojne vazhdimisht !

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.