Nje automjet eshte perfshire nga flaket ne aksin rrugor Fier- Patos ne lagjen 1 Maji.

20/02 15:17
Credits to Apollon TV
Nje automjet eshte perfshire nga flaket ne aksin rrugor Fier- Patos ne lagjen 1 Maji.

Nje automjet tip Hyundai eshte perfshire nga flaket ne aksin rrugor Fier- Patos ne lagjen 1 Maji.

Mesohet se mjeti ka qene ne ecje kur papritur ka marre flake, por fatmiresisht nuk eshte shkrumbuar plotesisht.

Drejtuesi i mjetit ka dale menjehere nga makina sapo ka vene re tymin qe kishte nisur te dilnte nga pjesa e kroskotit.

Paraprakisht dyshohet se shkaku i zjarrit ka qene nje shkendije elektrike, nderkohe Policia dhe sherbimet e zjarrfikeses ndodhen ne vendngjarje.

Njoftimi i policise:

Fier
Informacion paraprak

Sot rreth orës 15:30, në lagjen “1 Maj”, në ecje e sipër ka marrë flakë mjeti tip “Honday”, në pronësi të shtetasit M. A., ku është djegur pjesa e përparme e tij.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti në motorr.

Në vendngjarje shkuan menjëherë shërbimi zjarrfikës dhe ato policore, të cilat bënë të mundur fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.