Nisma Thurje dorëzon listën e kandidatëve në KQZ, Rudina Hajdari e para në Elbasan, Tiranën e kryeson Panajot Soko, Fierin e kryeson Andi Demo

08/03 20:21
Credits to Apollon TV
Nisma Thurje dorëzon listën e kandidatëve në KQZ, Rudina Hajdari e para në Elbasan, Tiranën e kryeson Panajot Soko, Fierin e kryeson Andi Demo

Nisma Thurje ka dorëzuar në KQZ listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit.

Në Elbasan do të kryesojë listën Rudina Hajdari, ndërkohë që kryesuesi i listës së Tiranës do të jetë ekonomisti Pano soko.

Kryetari i partisë Endri Shabani do të kandidojë në 4 qarqe, Tiranë, Korçë, Shkodër dhe Durrës, po vetëm në këtë të fundit do të jetë në krye të listës.

Ne Fier e kryeson listen Andi Demo.

Lista e Qarkur Fier

1.Andi Demo
2.Najada Keka
3.Gerti Dhima
4.Besjana Ramaj
5.Eraldo Hatija
6.Gezim Ruko
7.Borjana Durmishi
8.Renuar Kodra
9.Eldis Arapi
10.Gabriela Çepele

  1. Kevin Azizi
  2. Mitjon Sota
  3. Mustafa Godina
  4. Igreta Sinanaj
  5. Marselino Doko
  6. Nerison Cenollari
  7. Arlindo Lulaj
  8. Kiara Gjindali


© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.