Nis vaksinimi i pensionisteve mbi 80 vjeç ne Polikliniken Fier, dyndje ne dyert para dhomes se vaksinimit

06/03 12:07
Credits to Apollon TV

Nis vaksinimi i moshave mbi 80 ne Fier. Jane evidentuar personat qe jane mbi 80 vjec qe jane rreth 6 mije te tille, ndersa po vaksinohen te moshuarit 90+.

Deri me tani ne baze te te dhenave te marra nga mjeket e familjes kane pranuar te bejne vaksinen rreth 200 persona te cilet jane kontaktuar per te bere vaksinen dhe e kane pranuar ta bejne ate.

Procesi kryehet ne mjediset e poliklinikes ne Fier, te miratuara nga ministria e shendetesise. Aktualisht ka dy postacione vaksinimi, nderkohe qe strukturat jane gati te ngren edhe te tjera vende vaksinimi, ne baze te fluksit te qytetareve.

Burime prane NJSHKV kane bere me dije se jane siguruar dozat mjaftueshme te vaksines dhe nuk ka mungesa./Apollon News

INTERVISTAT:

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.