Nikoll Lesi: Meta nuk shkarkohet, synon LSI-në për t’u bërë edhe njëherë kryeministër

13/07 16:02
Credits to Apollon TV
Nikoll Lesi: Meta nuk shkarkohet, synon LSI-në për t’u bërë edhe njëherë kryeministër

Botuesi i njohur Nikoll Lesi, përmes një editoriali në gazetën e tij “Koha Jonë” thotë se me shumë gjasë presidenti Ilir Meta nuk do të shkarkohet nga Gjykata Kushtetuese.

Ai thotë se burime nga Partia Socialiste thonë se janë dy arsye se pse Gjykata Kushtetuese do të votojnë 7 me 0 kundër shkarkimit të Metës. E para është numri i 122 deputetëve që votuan për shkarkimin e Metës në Kuvend, nga 140 që e kërkon Kushtetuta.

Në artikulli thuhet se nën zë, në PS flitet për ndryshim të qëndrimit të qeverisë ndaj Metës.

“Presidenti Ilir Meta synon të marrë përsëri LSI-në në vitin 2022 dhe  t’i futet politikës aktive me synimin që të bëhet edhe një herë kryeministër”, shkruan Koha Jonë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.