Ngricë dhe akull, ulen ndjeshëm TEMPERATURAT në vend, parashikimi i motit për sot

15/02 6:57
Credits to Apollon TV
Ngricë dhe akull, ulen ndjeshëm TEMPERATURAT në vend, parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hereshme dominojnë motin në vendin tonë ku në skajin verior dhe juglindor vranësirat janë më të shpeshta duke sjellë dhe reshje të pakta dëbore.

Por mesdita dhe pasditja sjellin mbizotërim të motit të kthjellët në të gjithë vendin.

Sipas MetoAlb temperaturat e ajrit ulen në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  -17°C  deri në 5°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi  55km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.