Ngjarja ne Gradisht, 34-vjecari qellon ne armën qe e mbante ne banese, dëmton 3 automjete te policise se shtetit, policia me qen ne kerkim te armes

13/03 12:26
Credits to Apollon TV
Ngjarja ne Gradisht, 34-vjecari qellon ne armën qe e mbante ne banese, dëmton 3 automjete te policise se shtetit, policia me qen ne kerkim te armes

Ne rrethana ende te paqarta mbetet ngjarja ne Gradisht e ndersa policia vijon kontrollet ne zone me qen per gjendjen e armes ku 1 nate me pare u perfshi familja Kaboci ne Gradisht.

Ngjarja e mbremshme ne Mehalle te Gradishtes ,ku 34 vjecari Artan Kaboci qelloj me arme ne ajer e pas njoftimit te policise grupet e efektiveve te policise fier dhe lushnje ju afruan ne banese ta shoqeronin, por ai i priti me revolte ,duke qelluar ne ajer dhe me pas ju demtoj me mjete pune makinat e policise ,duke u arratisur me njeren prej tyre.

Artan Kaboçi raportohet fillimisht se ka pasur nje problem ne familje ,ka disa kohe i kthyer nga Anglia pasi eshte i martuar por bashkeshortja dhe vajza minorene jane ne Angli ,ndersa ketu jeton me prinderit dhe vellain invalid.


Nga te shtenat fatmiresisht nuk ka asnje te lenduar vetem deme materiale ne makinat e tyre.Ndersa komshinjte shprehen te rezervuar por e njohin djale te qete ,ndersa si person me probleme mendore nuk e njohin.


Pasi terrorizoi banoret nje nate me pare dhe policine ai iu mori makine e sherbimit dhe u largua ne drejtim te paditur ku pas disa oresh u arrestua

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.