Nevaldo Hajdaraj i kërkon të falur babait të Klodian Rashës, dosja e tij kalon në gjykatë

26/03 10:26
Credits to Apollon TV
Nevaldo Hajdaraj i kërkon të falur babait të Klodian Rashës, dosja e tij kalon në gjykatë

Kalon për gjykim dosja ndaj Nevaldo Hajdarajt. 

Me kokë ulur në seancë Nevaldo Hajdari i ka kërkuar falje babait të Klodian Rashës.

Sot në Gjykatën e Tiranës u zhvillua seanca paraprake ndaj ish efektivit të forcave ‘Shqiponja’ Nevaldo Hajdaraj, i akuzuar për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha mëngjesin e 8 dhjetorit 2020 në zonën e Laprakës.

Seanca paraprake kryesohet nga gjyqtari Bedri Qorri i cili vendosi të kalojë për gjykim dosjen.

Ndaj efektivit të forcave shqiponja Prokuroria ka ngritur akuzën e vrasjes me dashje.

Por Nevaldo Hajdaraj ka kërkuar gjykim të shkurtuar dhe ndryshim të cilësisë së veprës penale në “vrasje në kapërcim të mbrojtjes së nevojshme”

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.