Ndërhyn FNSH hedh gaz lotsjellës, shpërndahen të rinjtë

12/12 11:48
Credits to Apollon TV
Ndërhyn FNSH hedh gaz lotsjellës, shpërndahen të rinjtë

Qindra qytetarë të Shkodrës janë duke protestuar në këto momente në shenjë solidariteti me tre protestat që janë zhvilluar në Tiranë, për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha.

Pamje aspak të zakonta vijnë nga Shkodra, ku protestuesit kanë hyrë brenda në selinë e PS-së kanë marrë dokumenta, karrige, tavolina, printer dhe më pas jashtë godinës i kanë vënë flakën.

Edhe pse më parë protesta ishte lajmëruar se do të ishte e qetë, situata nuk ishte aspak e tillë.

Ndërkohë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e FNSH-së, të cilët kanë hedhur gazlotsellës për të shpërndarë turmën.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.