Ndarja nga jeta e Bashkim Finos, Basha: Zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit

29/03 8:49
Credits to Apollon TV
Ndarja nga jeta e Bashkim Finos, Basha: Zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit

Një zë të rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit. Kështu e ka quajtur kreu i Partisë Demokratike deputetin socialist Bashkim Fino në mesazhin e ngushëllimit pas ndarjes nga jeta.

“Me trishtim mësova lajmin për ndarjen nga jeta të ish-kryeministrit, ish-ministrit dhe ish-deputetit Bashkim Fino. Jam i bindur se kontributi i Bashkim Finos në politikën shqiptare do të vlerësohet gjithmonë si një zë i rëndësishëm në funksion të stabilitetit politik dhe shoqëror të vendit. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Fino dhe gjithë të dashurve të tij. U prehtë në paqe”, shkruan Basha në Twitter.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.