Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat. Parashikimi i motit për ditën e sotme

16/01 7:27
Credits to Apollon TV
Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat. Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -11°C në -2°C, në zonat e ulëta nga -3ºC në 05°C dhe në zonat bregdetare nga 00°C në 07°C.

Era do të fryej në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4-5 ballë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.