Momenti që hipermakina e re McLaren me vlerë mbi 1 MILION $ lahet nga garazhi në Florida nga uji i përmbytjes nga uragani Ian

29/09 16:32
Credits to Apollon TV
Momenti që hipermakina e re McLaren me vlerë mbi 1 MILION $ lahet nga garazhi në Florida nga uji i përmbytjes nga uragani Ian

Ky është momenti kur një McLaren P1 krejt i ri me vlerë mbi 1 milion dollarë përfshihet në rrugë nga ujërat e përmbytjeve ndërsa Ian katastrofik vazhdon të godasë Floridën.

Autoritetet në Florida kanë paralajmëruar se viktimat do të jenë ‘me qindra’ pasi shumë njerëz mbeten të bllokuar në çatitë e shtëpive të tyre të përmbytura dhe 2.5 milionë janë pa energji elektrike.

Një burrë nga Florida me emrin Ernie, i cili u prek nga stuhia, ndau pamjet e humbjes së tij të rëndë, ndërsa McLaren P1 i sapo blerë u përfshi në ujërat e përmbytjeve, u rrëmbye nga garazhi i tij dhe poshtë rrugës së rrethuar me rezidencë e cila tani i ngjan një  lumi i furishëm.

© 2022 APOLLON TV. All Rights Reserved.