Moderatorja e Top Channel në listën e PD, Strazimiri në kufijtë e listës, Çlirim Gjata në pjesën jo fituese, kandidon edhe ish-futbollisti i Tiranës

08/03 21:12
Credits to Apollon TV
Moderatorja e Top Channel në listën e PD, Strazimiri në kufijtë e listës, Çlirim Gjata në pjesën jo fituese, kandidon edhe ish-futbollisti i Tiranës

Janë publikuar 30 emrat e parë të listës së Partisë Demokratike në qarkun e Tiranës, ku lista kryesohet nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Sali Berisha do të jetë i pesti në listë, ndërsa një vend në zonën e sigurtë e kanë edhe aleatët Fatmir Mediu, Shpëtim Idrizi, Vangjel Dule dhe Dashamir Shehi.

Në listë do të jetë edhe moderatorja e Top Channel Oriela Nebiaj, ndërkohë që ish-deputeti Gent Strazimiri do të jetë në kufijtë e listës, i renditur i 19-i.

Çlirim Gjata do të ketë një vend në pjesën jo fituese, ndërkohë që i 28-i në renditje është ish-futbollisti i Tiranës Gentian Muça.

Lista e plotë në Tiranë:

1. Lulzim Basha

2. Jorida Tabaku

 3. Alfred Rushaj

4. Albana Vokshi

5. Sali Berisha

6. Agron Shehaj

7. Fatmir Mediu

8. Grida Duma

9. Shpetim Idrizi

10. Belind Këlliçi

11. Vangjel Dule

12. Mesila Doda

13. Dashamir Shehi

14. Flamur Noka

15. Orjola Pampuri

16. Aldo Bumçi

17. Ivi kaso

18. Oriela Nebiaj

19. Gent Strazimiri

20. Mirela Tabaku

21. Çlirim Gjata

22. Enkeleda Sallaku

23. Dorian Teliti

24. Ariana Çela

25. Taulanda Jupi

26. Lediana Fratari

27. Mimoza Hajdarmataj

28. Gentian Muça

29. Mirash Shkodra

30. Myqerem Deliu

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.