Meta e zbulon “live”: Kur Stresi me një thirrje rrëzoi gjysmën e qeverisë, unë isha në rezidencën e Presidentit me COVID

07/04 18:18
Credits to Apollon TV
Meta e zbulon “live”: Kur Stresi me një thirrje rrëzoi gjysmën e qeverisë, unë isha në rezidencën e Presidentit me COVID

Presidenti Ilir Meta ka zbuluar në një deklaratë për mediat nga qyteti i Vlorës se ka qenë i infektuar me COVID.

Ai tha se ishte i infektuar gjatë ditëve kur në Shqipëri po zhvilloheshin protestat për vrasjen e Klodian Rashës, teksa u shpreh se nuk ka qenë ai nxitësii dhunës së protestuesve.

“Kur persona të papërgjegjshëm që ai motivon për dhunë ndaj popullit vranë të riun Klodian Rasha dhe kur Stresi me një thirrje rrëzoi gjysmën e qeverisë, ai më akuzonte mua për nxitje të fëmijëve. Unë isha në rezidencën e Presidentit dhe isha me COVID, ndaj nuk doja të flisja dhe të shmangja vëmendjen nga problemet e tjera”, tha Meta.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.