Mercedes-Benz prezanton modelin luksoz të S-Class

19/04 11:04
Credits to Apollon TV
Mercedes-Benz prezanton modelin luksoz të S-Class

“S-Class është vetur luksoze më i shituri në botë. Me gjeneratën e fundit ne duam t’u ofrojmë klientëve tanë risi, siguri, komoditet dhe cilësi si kurrë më parë.” – Ola Källenius, Kryetar i Daimler AG dhe Mercedes-Benz AG.”

 

S-Class i ri mbështet pretendimin tonë për të prodhuar automobilin më të mirë në botë, ”deklaron Markus Schäfer, Anëtar i Bordit të Menaxhimit të Daimler AG dhe Mercedes-Benz AG; përgjegjës për Daimler Group Research dhe Mercedes-Benz Cars COO. “Kjo është ajo ku luksi i lakmueshëm plotëson sigurinë më të madhe të mundshme dhe nivelin më të lartë të rehatisë.” S-Class i ri mund të porositet në Gjermani nga mesi i Shtatorit 2020 dhe do të jetë në shitjet në Dhjetor 2020.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.