Mendoi se kapi oktapod, por nuk do ta besoni se çfarë gjeti zhytësi në Vlorë

08/06 16:15
Credits to Apollon TV
Mendoi se kapi oktapod, por nuk do ta besoni se çfarë gjeti zhytësi në Vlorë

Një zhytës në Vlorë është përballur me një situatë të papritur ditën e sotme. Mësohet se Endrit Gjomometaj kishte dalë për zhytje, por kur mendoi se kishte parë një oktapod gjigant të madh vuri re një helmetë.

Ka dyshime se helmeta e gjetur nga zhytësi i përket L uftës së Dytë Botërore dhe sipas tij pesha e kësaj helmete është rreth 12 kg.

Gjomometaj ka treguar se e ka gjetur helmetën në rreth 30 metra thellësi dhe sapo ka dalë në breg e ka çuar në qendrën e peshkimit në Radhimë. Sipas tij gjetja e kësaj helmete kaq të veçantë ishte e papritur.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.