Më shumë se 500 mijë vota të numëruara në Kosovë, Vetëvendosje thellon diferencën me partitë e tjera

14/02 20:37
Credits to Apollon TV
Më shumë se 500 mijë vota të numëruara në Kosovë, Vetëvendosje thellon diferencën me partitë e tjera

Janë numëruar më shumë se 500 mijë vota në Kosovë, ku Lëvizja Vetëvendosje kryeson bindshëm ndaj partive të tjera.

Deri më tani VV ka siguruar 46,43% të votave; PDK 18,98%, LDK 13,81% dhe AAK 8,77%.

Ndërkohë NISMA e Fatmir Limaj deri më tani është jashtë parlamentit, pasi ka arritur të sigurojë vetëm 2.8% të votave.

Edhe sondazhet dhe “exit poll-et” pas votimit nxorën Lëvizjen Vetëvendosje fituese, ndaj sipas këtyre rezultateve pritet që kryeministri i ri i Kosovës të jetë Albin Kurti.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.