Mblidhet Partia Socialiste në ambientet e teatrit “Petro Marko” në Vlorë, pritet të mbërrijë Edi Rama

27/06 13:02
Credits to Apollon TV
Mblidhet Partia Socialiste në ambientet e teatrit “Petro Marko” në Vlorë, pritet të mbërrijë Edi Rama

Sot në teatrin “Petro Marko” në Vlorë po mblidhet Partia Socialiste, ku pritet që të mbërrijë edhe kryeministri Edi Rama.

Në këtë mbledhje pjesë e debateve do të jetë kryebashkiaku Dritan Leli, i clli vetë nuk do të jetë i pranishëm.

Mbledhja do të thotë edhe një “gjyq” për Dritan Lelin, i cili tashmë është i padëshiruar në PS, pasi ka kundër të gjithë deputetët e qarkut por edhe Këshillin Bashkiak. Pritet të shihet se cili do të jetë qëndrimi i socialistëve ndaj Lelit, por gjasat janë që kryebashkiaku dhe mazhoranca të ndajnë rrugët me njëri tjetrin.

Sakaq, bëhet me dije se pjesë e kësaj mbledhjeje do të jenë edhe qytetarë të ndryshëm.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.