Mberrin ne Gjykaten Fier 25 vjecari nga Roskoveci qe goditi per vdekje me dru te atin

07/03 10:11
Credits to Apollon TV
Mberrin ne Gjykaten Fier 25 vjecari nga Roskoveci qe goditi per vdekje me dru te atin

Mberrin per masen e vleresimit te sigurise ne Gjykaten e Rrethit Gjyqesor te Fierit 25 vjecari Erdis Rapi, i cili qelloi me shkop ne koke te atin e tij Dhori Rapi 52 vjec i cili me pas gjeti vdekjen

Ngjarja ndodhi ne fshatin Luar te roskovecit mesditen e se premtes, ne token prane shtepise ku banonin

25 vjecari, pasi debatoi me fjale e u grind me grushta me babain e tij, e qelloi kete te fundit me shkopin qe perdorte per te ruajtur bagetite.

Goditja ne koke rezultoi fatale per 52 vjecarin Dhori Rapi, ndersa qe ne fillim 25 vjecari e pranoi autoresine e krimit prane familjareve te tij.

Te aferm te familjes kane treguar se at e bir vuanin nga probleme te shendetit mendor, madje djali kurohej shpesh.

Fill pas ngjarjes 25 vjecari u arrestua nga blute e Fierit.

Njoftimi i policise 

Sot rreth orës 11:50, në fshatin Luar, Roskovec, në banesën e tij, shtetasi E. R., 25 vjeç, për motive të dobëta, ka goditur në kokë me sende të forta(shkop), babain e tij, shtetasin Dh. R., 52 vjeç, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme.

Policia ka bërë të mundur kapjen e autorit dhe shoqërimin e tij në Komisariatin e Policisë.

Po kryhen veprimet procedurale dhe hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.