Mbërrijnë në Aeroportin “Nënë Tereza” 9360 doza të vaksinës Pfizer

15/03 20:15
Credits to Apollon TV
Mbërrijnë në Aeroportin “Nënë Tereza” 9360 doza të vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu sëbashku me ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj, priti në aeroportin e Rinasit sasinë e radhës të dozave të vaksinës Pfizer.

Ministrja bëri me dije se mbrëmjen e sotme mbërritën 9360 doza të Pfizer, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vaksinave të mbërritura në vend në mbi 80 mijë.

Procesi i vaksinimit pas personave mbi 80-vjeç, do të vijojë me personat mbi 75 dhe më pas do të vijojë me të sëmurët kronik bëri me dije ministrja e Shëndetësisë.

Postimi i plotë i Manastirliut: # ShqipëriaBuzëqesh

Aeroporti “Nënë Tereza” – Mbërrijnë 9360 doza të vaksinës Pfizer

# ShqipëriaeArdhmjaJonë

# SkaKohëPërPushim

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.