Mbani çadrën me vete në fundjavë, në jug do ketë reshje shiu e shtrëngata, në veri dëborë

26/12 6:49
Credits to Apollon TV
Mbani çadrën me vete në fundjavë, në jug do ketë reshje shiu e shtrëngata, në veri dëborë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i vranët duke sjellur reshje në të gjithë territorin. Në zonat Veriore dhe Verilindore reshjet do jenë në formën e borës.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 02°C, në zonat e ulëta nga 07ºC në 09°C dhe në zonat bregdetare nga 09°C në 12°C.

Era do të fryejë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.