Masakër në Greqi, vriten me armë zjarri 6 persona, dyshohen shqiptarë

11/09 19:20
Credits to Apollon TV
Masakër në Greqi, vriten me armë zjarri 6 persona, dyshohen shqiptarë

Një masakër është shënuar në Greqi, ku kanë humbur 6 persona nga të shtënat me armë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Artemidës. Mediat greke shkruajnë se nga përplasja mes disa grupeve kriminele, kanë humbur jetën 6 persona me shtetësi të huaj. CNN.gr shkruan se personat që kanë humbur jetën janë shqiptar.

4 persona u gjetën të vrarë në një makinë me targa gjermane, ndërsa shoferi në tentativë për të shpëtuar u hodh nga makina dhe është gjetur i vrarë jashtë mjetit.

Policia greke ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e rrethanave, identifikimin e viktimave dhe të autorëve të ngjajres.

Viktimat që u vranë brenda mjet

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.