MANASTIRLIU: PASAPORTË VAKSINIMI PËR HYRJE NË LOKALE

04/11 18:02
Credits to Apollon TV
MANASTIRLIU: PASAPORTË VAKSINIMI PËR HYRJE NË LOKALE

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha sot në kuvend se vendi ynë do të vendosë “ Green Pass” – in për tu futur në lokale dhe restorante apo për të marrë shërbime të tjera. Nga foltorja e kuvendit teksa fliste për vaksinat dhe ecurinë e vaksinimit , Manastirliu tha se qytetarët duhet të jenë të pajisur me certifikatë vaksinimi pasi në të kundërt nuk mund të hyjnë në bare e restorante ashtu sic ndodh në vendet e tjera të botës.

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.