MANASTIRLIU: NIS TRAJNIMI NË QËNDRAT VERORE

06/06 20:57
Credits to Apollon TV
MANASTIRLIU: NIS TRAJNIMI NË QËNDRAT VERORE

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale  Ogerta Manastirliu , duke ndjekur nga afër trajnimin e stafeve mjekësore që do të punojnë në qëndrën shëndetësore verore në Shëngjin , ka bërë me dije se 29 qëndrat do të jenë gati për të ofruar shërbim 24 orë në 7 ditë të javës duke filluar nga 15 qershori, teksa theksoi se po merren masa për plotësimin e qëndrave shëndetësore me barna dhe materiale mjekësore , si dhe furnizimet e nevojshme për testin e shpejtë.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.