Manastirliu nga Fieri: Javën që vjen sërish doza nga Pfizer dhe Sinovax (Kategoria që do të vaksinohet)

04/04 10:00
Credits to Apollon TV
Manastirliu nga Fieri: Javën që vjen sërish doza nga Pfizer dhe Sinovax (Kategoria që do të vaksinohet)

Ministrja e Shëndetësië Ogerta Manastirliu teksa ndoqi nga afër pocesin e vaksinimit së bashku me kryeministrin Edi Rama tha se javën që vjen do të vijnë vaksina të Pfizer dhe Sinovac.

Ajo ndër të tjera tha se do të nisë vaksinimi i atyre mbi 65-vjeç dhe i atyre mbi 60 vjec me sëmundje bashkëshoqëruese.

‘’Gjithë fshatrat e zonat e thella. Kemi bërë distribucion 100%. Edhe me Pfizer, dhe Sputnik. Presim java që vjen të kemi sërish vaksina të Pfizer, dhe gjithashtu edhe serinë e ardhshme të Sinovac. Hapim faqen +65, ndoshta dhe +60 me të sëmurët kronikë.’’- tha Manastirliu.

© 2023 APOLLON TV. All Rights Reserved.