LUSHNJE,BASHA TAKIM ME ANËTARËSINË:AS DEMOKRATËT DHE AS SHQIPTARËT NUK MUND TË PRESIN DERI NË 2025-n

02/06 19:52
Credits to Apollon TV
LUSHNJE,BASHA TAKIM ME ANËTARËSINË:AS DEMOKRATËT DHE AS SHQIPTARËT NUK MUND TË PRESIN DERI NË 2025-n

Demokratët myzeqarë të Lushnjes dhe të Divjakës kanë pritur dhe kanë bashkëbiseduar me kandidatin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha. Në fjalën e tij kryedemokrati u shpreh para anëtarësisë se 25 prilli nuk zgjidhi asgjë për shqiptarët ndaj nuk mund te presim deri në 2025-ën , ndaj theksoi se  do të përdorim cdo instrument për ta përkthyer në zgjedhje të ndershme. Ndërkohë demokratët dënuan ashpër krimin elektoral që u krye nga partia – shtet dhe i garantuan kryedemokratit Basha votat edhe për një mandat tjetër.

Shpërndaje

© 2021 APOLLON TV. All Rights Reserved.